Jastrzębia Góra

Jastrzębia Góra to miejscowość typowo turystyczna. Oprócz szeroko rozwiniętej bazy noclegowej (kliknij tutaj) i gastronomicznej jest oferuje wiele atrakcji, które pozwolą Państwu na obcowanie z przepiękną przyrodą. Tradycje tego kurortu wczasowego sięgają jeszcze okresu międzywojennego. Jastrzębia Góra przyciąga jednak przede wszystkim czystą morską wodą, piaszczystą plażą i orzeźwiającym powietrzem przesyconym jodem…

Plaża w Jastrzębiej Górze zachwyci każdego.
Prowadzi na nią kilka różnych zejść od wysokich, klifowych zbudowanych z drewna, po bardzo łagodne, znajdujące się po zachodniej stronie miasteczka.
Można korzystać ze strzeżonych kąpielisk, zjeżdżalni wodnych i skuterów wodnych. Wieczorami plaże chętnie są odwiedzane przez spacerowiczów podziwiających piękne zachody słońca nad morzem.

Będąc w Jastrzębiej Górze warto pojechać na Półwysep Helski.
Zwiedzić tam można muzeum rybołówstwa morskiego, port rybacki, fokarium w Helu, a w Jastarni typowy kościół rybacki w kształcie łodzi.
Organizowane są liczne wycieczki statkami lub kutrami po Morzu Bałtyckim, które stanowią niezapomniane przeżycie dla wielu naszych gości.
Loty widokowe po okolicach Jastrzębiej Góry i Władysławowa są doskonałą rozrywką dla osób o silnych i stalowych nerwach.

Atrakcje turystyczne Jastrzębiej Góry:

  • piaszczysta, strzeżona plaża,
  • bulwar nadmorski – niebieski szklak biegnący wzdłuż krawędzi wybrzeża klifowego, skąd można podziwiać piękne widoki,
  • Promenada Światowida – uliczka, na której znajduje się plac zabaw dla dzieci: dmuchane konstrukcje do zjeżdżania i skakania, kolejka elektryczna, samochodziki, ścianka do wspinaczki, basen z piłkami oraz kafejki, restauracje i stragany z pamiątkami,
  • obelisk „Gwiazda Północy” – wyznacznik najbardziej wysuniętego na północ punktu linii brzegowej Polski,
  • Jastrzębi Klif – wysoki na 67 m n.p.m., skąd rozciąga się piękny widok na morze i plażę,
  • Lisi Jar – głęboki wąwóz długości 350 m. Kiedyś wąwóz ten miał około 10 km długości, jednak obecnie Bałtyk pochłonął jego znaczną część.

Napisz do nas